پی‌سی‌آر و مولکولی

در این بخش تمامی آزمایشات عفونی از قبیل ویروسی ( HBV, HCV, HIV, CMV, HSV, Influenza, … ) باکتریایی ( کلامیدیا، نایسریا، بروسلا، باسیل سل ( TB یا BK )، سالمونلا، شیگلا، استافیلوکوکوس اورئوس و ...) انگلی (توکسوپلاسما ) به صورت کمی و کیفی همچنین مونوپلکس و مولتی پلکس با استفاده از کیت های تجاری و با بالاترین دقت و صحت انجام می شود.
درخواست پزشک در نسخه باید به صورت نام پاتوژن به اضافه PCR باشد. به عنوان مثال TB PCR
انجام این آزمایش ها با روش Taqman Real time PCR می باشد که دارای تاییدیه های CE و IVD است و به صورت سالانه مورد تایید شرکت Fast-track diagnostic آلمان قرار می گیرد و جهت تایید صحت و دقت، تست های EQA برای تمامی آزمایشات عفونی انجام گرفته است.
شایان ذکر است که HLA تایپینگ برای تایپ های B27 و B51 و B5 نیز تحت نظارت متخصصین ژنتیک انجام شده و برای این منظور از روش دقیق مولکولی Real time PCR جهت بررسی های ژنوتیپی استفاده می شود.
ضمنا آزمایشات ترومبوفیلی ( MTHFR (A1298C) mutation, MTHFR (C677T) mutation, Factor V Leiden (R506Q), Prothrombin (G20210A) mutation, PAI-1  4G/5G, PAI-1 A/G, Factor XIII, ) جهت بررسی مشکلات انعقادی ای که از طریق تست های غربالگر PT و PTT و فیبرینوژن قابل سنجش نیست با استفاده از روش Taqman Real time PCR و به صورت مولتی پلکس انجام می شود.
این بخش مجهز به دستگاه ROTORGENE Corbett 6000 و دستگاه استخراج   QIAcube که قابلیت استخراج اسید نوکلوئیک اعم از  RNA وDNA به صورت تمام اتوماتیک را دارد .
در طبقه فوقانی آزمایشگاه به صورت کاملا مجزا و رعایت  کلیه قوانین و مقررات بخش PCR آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم می باشد

بخش HILA-TYPING انجام انواع آنتی ژن های  B5،B27،B51،B8  با روش PCR با دستگاه تمام اتوماتیک ROTORGEN CORBETT6000