بدانیم و آگاه باشیم

چند باور غلط در مورد کبد چرب را کنار بگذارید.


اگر ما شب شام نخوریم ، لاغر می شویم: این یک باور غلط است. اصولا بهتر است فاصله شام تا خواب حدود دو ساعت باشد. باید دانست که میزان کالری دریافتی در طول شبانه روز مهم است و از همه مهمتر میزان سوخت انها با انجام فعالیتهای ورزشی.

آیا با حذف کامل مواد کربوهیدرات و برنج می توان کبد چرب را درمان کرد؟ پاسخ خیر است. کم کردن میزان مواد نشاسته ای دریافتی توصیه می شود ولی حذف آنها نه امکان پذیر است و نه صحیح.
نان ، برنج و سب زمینی حاوی کربوهیدرات هستند و میزان قابل توجهی فیبر را هم به بدن می‌رسانند. پس حذف کامل آنها مفید نیست ولی مواد قندی صنعتی و حاوی شکر را باید از رژیم غذایی خود حذف کرد.

باید از غذا خوردن لذت نبرد!!. بر عکس توصیه می شود تا هنگام غذا خوردن تمام هوش و حواس خود را معطوف به غذاخوردن کنید. تمام غذاها را مزه مزه کنید و آرام بجوید. اگر در هنگام غذاخوردن به بشقاب خود توجه نکنید و به تماشای تلویزیون و یا کارهای دیگر مشغول باشید، دیرتر احساس سیری می کنید و در نتیجه بیشتر غذا می خورید...

اگر به جای غذا از میوه بیشتر استفاده کنیم لاغر می شویم. این درست است که مصرف بیشتر میوه و جایگزینی مواد نشاسته ای با آنها توصیه می شود ولی باید دقت کرد که برخی میوه ها به خاطر قند بالا دارند می توانند سبب چاقی شوند.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و مولکولی دکترقلی زاده-دکتر اسفندی 

شماره تماس:

۰۲۱-۳۶۲۵۳۶۹۸

۰۲۱-۳۶۲۵۰۴۶۳